Printer Friendly Version СЕНИОРСКА АТЛЕТСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ОСВОЈИЛА 10 МЕДАЉА НА БАЛКАНСКОМ АТЛЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ НА ОТВОРЕНОМ У КРАЈОВИ @ 19 June 2022 10:38 PM

На Балканском атлетском првенству на отвореном за сениоре и сениорке који је одржан од 18-19. јуна у Крајови, српска репрезентација је освојила чак 10 медаља.
Пет златних медаље освојиле су српске атлетичарке Ивана Вулета, у дисциплини троскок, скочивши чак 14,24 м и другог дана такмичења у дисциплини скок у даљ 6,83 м ; Драгана Томашевић у дициплини бацање диска са резултатом 58,16 м, Адриана Вилагош у дисциплини бацање копља, са резултатом 60,51 м и Бошко Кијановић који је 200 м истрчао за 20,94 с .
Сребро, у дисциплини 4 х 100 м је овојила српска четворка  у саставу Бошко Кијановић, Страхиња Јованчевић, Алекса Кијановић и Стефан Каљуш са резултатом 39.85 с, док су другог дана такмичења препонаши освојили два сребра, Лука Трговчевић у трци на 100 м препоне са 13,29 с и Ања Лукић у трци на 100 м препоне са 14,10 с.
Треће место и бронзане медаље су освојили Милана Тирнанић у трци на 100 м  и резлутатом 11,70 с  и Кијановић Бошко у трци на на 400 м и резултатом 45.98 с.
На Балканском атлетском првенству на отвореном учествовало је 20 федерација.